Küsimused ja kontaktandmed

AURA BOTANICA

Mille poolest on Aura Botanica sarja tooted teistest erinevad?

Aura Botanica – see on professionaalne ja peen juuksehooldus, mille koostis pärineb loodusest.

 

Oleme tuhmidele, nõrgestatud juustele loonud neljast tootest koosneva sarja, mille koostises on keskmiselt 98%* looduslikud ained: 

- Bain Micellaire‘i koostisained on 96% ulatuses looduslikud* ja 99% biolagunevad**

- Soin Fondamentali koostisained on 97% ulatuses looduslikud* ja 99% biolagunevad**

- Concentre Essentieli koostisained on 99% ulatuses looduslikud* ja 99% biolagunevad**

- Essence d‘Eclat‘ koostisained on 99% ulatuses looduslikud* ja 96% biolagunevad**

 

Väljatöötatud koostised ei sisalda sulfaate***, silikooni ega parabeene. Kasutatud lõhnaained on hea biolagunevusega ning toodete koostises olevad Samoa kookosõli ja Maroko argaaniaõli on toodetud vastutustundlikult. 

Esitledes tootesarja, seljatas Kérastase edukalt väljakutse luua juuksehooldus, mis muudaks juuksed kergeks ja tervisest säravaks.

Millised on tuhmid, nõrgestatud juuksed?

Tuhmid, nõrgestatud juuksed ei sära ja vajavad hoolikat toitmist. Seda probleemi esineb normaalsetel, kergelt tundlikel juustel, mis kipuvad olema kahused ja kuivad, välimuselt ei tundu liiga õhukesed ega paksud, võivad olla värvitud.

Mida Aura Botanica tootesari juustele annab?

Aura Botanica toodete võimas looduslik koostis toidab juukseid 48 tunni vältel, ei teki staatilist elektrit ja juuksed on neli korda säravamad* 

(*instrumentaalne test, kus kasutati šampooni, palsamit ja kontsentraati)

 

Aura Botanica annab juustele kerguse ja paneb need tervisest särama, samal ajal neid intensiivselt toites ja eemaldades kahusust.

Miks on Aura Botanica koostises nii palju looduslikke koostisosi?

Oleme veendunud, et loomulikkus ja jätkusuutlikkus saavad käia käsikäes suurepärase tulemuse ja luksuslikkusega. Oleme välja töötanud tootesarja, mille koostisesse kuulub keskmiselt 98% looduslikke aineid*, ning mis tagab silmnähtavad tulemused ja meeldiva kasutuskogemuse. Aura Botanica tõestab meie veendumust, et pea täielikult looduslikest koostisosadest tooted pakuvad tõhusat juuksehooldust ning säästavad keskkonda. 

 

Meie loodud valemites on looduslikud koostisosad kombineeritud üksikute kõrgeimast kvaliteediklassist sünteetiliste ainetega, et tagada toodete täisväärtuslikkus.

Mõned kaubamärgid väidavad, et nende tooted on 100% naturaalsed. Miks Aura Botanica seda ei ole?

Kérastase‘i valik mitte luua 100% naturaalseid tooteid on täiesti teadlik, et ei peaks tegema kompromisse toodete toime osas. Vaatama sellele on kogu tootesarjal suur looduslike koostisainete määr (keskmiselt 98%*), kusjuures Concentré Essentieli ja Essence d‘Eclat‘ koostised on 99% naturaalsed. 

 

Mõned protsendid koostisainetest, mis ei ole looduslikku päritolu, tagavad toodete ilutööstuse kõrgetele normidele vastava kvaliteedi. Kui tulevikus suudetakse luua 100% naturaalne, kõigile  juuksehooldusstandarditele vastav toode, leiate selle kindlasti ka meie valikust. 

Räägitakse, et Kérastase alustas toodete koostise loomist nullist. Samas on kasutatud teada-tuntud koostisaineid. Mis siis ikkagi on nendes koostistes ja loomisprotsessis uuenduslik? Milliseid looduslikke koostisosi leiab ainult Kérastase‘i toodetest? 

Aura Botanica idee ei põhine eksklusiivsetel või haruldastel koostisosadel. Ainulaadsus seisneb Aura Botanica loomise ülesande püstituses, mis nägi ette, et vähemalt 96% toodete koostisest* peab olema looduslik ja hea biolagunevusega**, tooteid ei tohi sisaldada silikooni, sulfaate*** ega parabeene, ning toodete toime ja kasutusmugavuse osas ei minda kompromissile. 

Miks väidate, et Aura Botanica väljatöötamine nõudis julgust?

Aura Botanica loomine algas nullist ja tähendas enam kui 18 kuu pikkust intensiivset tööd. Alguses töötati välja üle 50 erineva valemi, mille hulgast valiti rangete kriteeriumide alusel välja parimad.

- Suur looduslike koostisosade ja biolagunevuse määr: koostistes keskmiselt 98% ainetest on looduslikud*, 98% biolagunevad**, ei sisalda sulfaate***, silikooni, parabeene. 

- Luksuslik ja meeldiv kasutamine: ainulaadne hooldav tekstuur, mille elegantne aroom paitab meeli ja toime muudab juuksed tervisest säravaks, muutmata neid raskeks. Näiteks šampoon, mille koostis on naturaalne ja ei sisalda sulfaate*** ega silikooni. Šampoon moodustab kerge, õhulise vahu, mis puhastab juukseid õrnalt, kuid tõhusalt. 

- Kompromissitu toime: ületamatud tulemused, sh kuni 48 tundi kestev toitev toime, 72 tundi kestev staatilise elektri ja kahususe eemaldamine juustest. Juuksed muutuvad terveks, neli korda säravamaks (instrumentaalne test šampooni, palsami ja kontsentraadiga) ja tugevamaks (instrumentaalne test kasutades Essence d‘Eclat‘d).

 

Kuidas valiti Aura Botanica põhikomponendid?

Samoa kookosõli ja Maroko argaaniaõli valiti Aura Botanica toodetesse kolmel põhjusel:

- teineteist täiendavad rasvhapped

Samoa kookosõlis on rikkalikult lauriinhapet (küllastunud rasvhape), mille osakesed on piisavalt väikesed, et tungida juuksekiududesse. Maroko argaanaiõli on Atlase mägedes elavad berberid kasutanud juba aastasadu, sest see on rikas omega-6 (polüküllastumata rasvhape) ja omega-9 (monoküllastumata rasvhape) rasvhapete poolest.

- juuksehoolduses tõestatud toime

Uuringud kinnitavad, et Samoa kookosõli tungib tänu rikkalikule lauriinhappesisaldusele sügavale juustesse, muutes need terveks. Õli kaitseb, niisutab ja toidab juuksed, neid samas siludes. 

Lisaks kookosõlile, toidab argaaniaõli kuivi ja nõrgestatud juukseid, muutes need siidiseks ja läikivaks. 

- looduslikud, vastutustundlikult hangitud koostisosad

Kookosõli on sertifitseeritud, külmpressitud orgaaniline õli, mis pärineb Samoa saarestikust Vaikse ookeani lõunaosas. Käsitsi korjatud kookospähklid tarnib meile mittetulundusühing Women in Business Development. Üle 100 inimese teenib selle projekti raames kindlat elatist, mis võimaldab neil jääda saartele elama, hoolitseda oma tervise ja hariduse eest. 

Argaaniaõli on orgaaniline, toodetud käsitsi. Pähkleid kogutakse 8000 m2 suurusest argaaniametsast, mis on kantud UNESCO looduspärandi nimistusse. Teeme koostööd 334 naist ühendava organisatsiooniga Targanine Maroko edelaosas, mis õpetab säästvat argaaniakasvatust, panustab metsade taastamisse ning korraldab kirjaoskuse edendamise koolitusi. 

Aura Botanica koostises on samad ained (kooko- ja argaaniaõli), mida kasutatakse juba aastaid. Kuidas saab samade koostisainetega olla toime erinev?

Aura Botanica toodete ainulaadsus seisneb selles, et nende koostise tuumaks on naturaalsete ainete väga kontsentreeritud edasiviiv jõud.  Näiteks ei asendata šampoonides sulfaate mitte teiste sünteetiliste, vaid looduslike pindaktiivsete ainetega. Bain Micellaire‘i koostises on selliseid aineid kolm ning need puhastavad juukseid õrnalt. 

 

Peab märkima, et tegu ei ole mistahes kookos- või argaaniaõlidega, vaid L‘Oreal Solidarity Sourcingu programmi raames eriti vastutustundlikul teel hangitud toorainega. See kindlustab tootmiseks vajalikud kogused ning tootjatele õiglase hinna, mis omakorda toetab kohalikele peredele jätkusuutliku elukeskkonna loomist.

Miks Aura Botanica toodetel on kõrgemad hinnad?

Õiglased ja jätkusuutlikud toormehinnad muudavad tootmise suhteliselt kalliks.  Samas kuuluvad Aura Botanica tooted eksklusiivsete toodete hulka, mille hinnad on alati olnud keskmisest kõrgemad. Lisaks sisaldavad Aura Botanica tooted keskmiselt 98% looduslikke, hästi biolagunevaid koostisosi, mis tagavad kordumatu tulemuse. Vastutustundlik toormehange, esmaklassiline aroom, meeldiv tekstuur ja tõeliselt peen juuksehoolduskogemus. Aura Botanica on meie elegantsi definitsioon, seda nii asjatundjatele kui ka klientidele. 

Miks peab Kérastase oluliseks, et tooted oleks inspireeritud loodusest ja biolagunevad?

Kérastase soovib olla ekslusiivne ja hooliv bränd. Oleme viimastel aastatel astunud suure sammu keskkonnasõbralikkuse suunas, muutes toodete koostiseid ja pakendeid. 

Miks esitleb Kérastase tootesarja, milles on nii suur looduslike koostisosade kontsentratsioon?

Kérastase tuleb vastu klientide soovidele ja vajadustele. Oleme märganud, et naised hindavad loomulikkust üha enam. Siiski ei ole uus sari vastutulek vaid üksikute klientide soovidele. Aura Botanica on meie loomuliku ilu nurgakivi. Kérastase kasutab tootmises jätkusuutlikkuse põhimõtteid, arvestades siiski nii looduse kui ka juuksurite võimete piiridega, ning pakub alati ainult hästi toimivate koostistega tooteid.

Loodus on Kérastase‘i inspireerinud juba üle 50 aasta. Rikkalikke naturaalseid koostisosi leiab paljude hinnatud toodete koostisest. 70-ndatel toodi turule taimsete põhikomponentidega palsam Kéraplasma. 80-ndatel tutvustas Kérastase maailmale esimest juuksemaski Masque Kérastase à l’Huile de Germes de Maïs, mida rikastati maisivõrseõliga. Aasta hiljem loodi esimene juukseid kaitsev õli Soin d’Huile Végétale. Aastal 2010 märkis Elixir Ultime uue, rikkalike juukseõlide ajastu algust. Alates 2013. aastast tuntakse Nutritive‘i koostise kaudu iirisejuure intensiivselt toitvaid omadusi. Täna tugevdab Aura Botanica brändi looduslike koostisosade kasutamise eesmärki tervikliku sarjaga. 

Mis annab Aura Botanica toodetele nende värvi?

Aura Botanica tooted ei sisalda kunstlikke värvaineid. Bain Micellaire ja Soin Fondamental saavad oma värvi naturaalsest karamellist, aga Concentré Essentiel ja Essence d‘Eclat ei sisalda üldse värvaineid. 

Millised koostisained annavad Bain Micellaire šampoonile nii head juukseid puhastavad omadused?

Bain Micellaire‘i koostises on looduslikud pindaktiivsed ained (kookose betaiin, kookose glükosaat, naatriumlaurüülsulfaat), kuid ei ole lisatud tavapäraselt šampoonides kasutatavaid silikoone ega katioonseid polümeere, mis muudavad juuksed kohe siidiseks. Looduslikud pindaktiivsed ained puhastavalt tõhusalt, kuid õrnalt.  Kui kasutada ka Soin Fondamentali palsamit (koos Concetnré Essentialiga või ilma), saavad juuksed tasakaalustatult toidetud ning muutuvad tervisest säravaks. 

Miks ei muuda Soin Fondamental juukseid raskeks? Mis on need koostisained, mis teistes toodetes teevad juuksed raskeks?

Soin Fondamentali koostis on nutikas ja pakub juustele ei rohkem ega vähem kui neile vaja on. Kui kasutada palsamit koos Concentré Essentieliga, teeb see imesid ka kõige hullemas seisus olevate mistahes tüüpi juustega. 

 

Juukseid muudavad raskeks erinevad koostisained, tihti on ainete toime seotud väljatöötatud valemiga. 

Aura Botanica saab anda juustele märkimisväärse kerguse ja terve sära, sest sarja koostises olevad looduslikud õlid on ideaalses tasakaalus, et juukseid toita, muutmata neid raskeks.

Kuidas peaks kasutama Concentré Essentieli? 

Concentré Essentiel on mitmekülgsete kasutusvõimalustega toode, mida saab vastavalt vajadusele veelgi personaalsemaks muuta. Seda saab kasutada:

- enne juuste pesemist Bain Micellaire‘i šampooniga, kandes vahendit juukseotstele, et neid toita ja kergeks muuta;

- enne juuste pesemist, et toita peanahka ja kõrvaldada kuivust;

- täiendavalt toitva vahendina, segades seda Soin Fondamentaliga (soovituslik Concentré Essentieli kogus: kaks annust 10 g Soin Fondamentali kohta);

- massaažiõlina kogu kehal, et toita nahka ja muuta seda kaunimaks (NB! mitte kasutada näonahal).

 

Ka Elixir Ultime tootesari sisaldab õlisid, milline on siis Aura Botanica roll? 

Tulemused on märgatavalt erinevad, sest Elixir Ultime annab Kérastase‘ile omase, klassikaliselt kerge läike, aga Aura Botanicaga jääb tulemus õrn ja tervisest pakatav ning juuksed on kerged. Aura Botanica tooted ei keskendu aga vaid õlide kasutamisele. Õlidel on praegu küll peamine roll, kuid tulevikus esitletakse uusi tooteid, mille koostises on teised looduslikku päritolu toimeained. 

Kas Kérastase‘i toodetega tehakse loomkatseid?

Kérastase, nagu kõik L‘Oreali kaubamärgid, ei vii toodete ja nende koostisosadega läbi loomkatseid ega soovita seda teha teistel. Seda toetab ka fakt, et kosmeetika loomkatsed on keelatud Euroopa Liidus, Indias, Iisraelis ja Norras. 

LÄHEM INFO: 

http://www.loreal.com/sustainability/l'or%C3%A9al-answers/the-question-of-animal-testing/frequently-asked-questions

JAGADA KÕIGES ILU – LOOMULIKKUS JA HOOLIMINE

Mis on looduslikku päritolu koostisaine?

(Definitsioon vastavalt uuele ISO 16128-1 standardile) Koostisaine on looduslikku päritolu, kui seda kasutatakse muutumatuna või kui töötlemisel säilib enam kui 50% selle algsest molekulaarstruktuurist.

Mis vahe on looduslikku päritolu ja looduslikel koostisainetel?

Looduslikud koostisained on taimset päritolu (õied, puud, teravili, vetikad...) ning nende naturaalsust defineerivad töötlusprotsessid. 

Kui töötlemisel säilib vähemalt 50% algsest molekulaarstruktuurist, siis on koostisaine looduslik. 

Milline koostisaine on orgaaniline?

Orgaanilise koostisaine uue definitsiooni leiab uusimast ISO 16128-1 standardist (ISO - tehniliste definitsioonide juhend), ning see määrab, et orgaanilised koostisained on kasvatatud mahepõllumajanduslikult või korjatud metsikust loodusest. 

Näiteks, Aura Botanica koostistes kasutatakse sertifitseeritud, orgaanilisi kookos- ja argaaniaõlisid.

Kas Aura Botanica koostised on sertifitseeritud kui orgaanilised?

Orgaaniliste toodete sertifikaate väljastavad sõltumatud asutused, kui kõik vastavad nõuded on täidetud. Orgaanilise toote sertifikaati saada on väga keeruline, sest järeleandmisi ei tehta ühelegi koostisosale ning sünteetilised ained ei ole lubatud. Samas võib nõutav minimaalne orgaaniliste koostisainete kogus tootes olla vägagi erinev. Näiteks Euroopa standardi COSMOS puhul on see 10...20%. Aura Botanicat ei loodud tootesertifikaadi tarvis, vaid selleks, et kasutada sertifitseeritud koostisaineid. 

Mis on biolagunevus?

See on aineosakeste võime mikroorganismide abil kiiresti ja täielikult laguneda. Biolagunevuse määra mõõdetakse rahvusvahelise OECD (Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) poolt defineeritud metoodikaga. 

Milline on iga Aura Botanica toote biolagunevuse määr?

Arvestades Kérastase‘i eesmärki olla hooliv, jätkusuutlik ja eksklusiivne bränd, on Aura Botanica toodete biolagunevuse määr vähemalt 96%*, mis on Kérastase‘i valikus kõige keskkonnasõbralikum:

- Bain Micellaire 99%*

- Soin Fondamental 99%*

- Concentré Essentiel 99%*

- Essence d‘Eclat 96%*

*OECD test 301 või vastav ISO standardile

Mis on taastuv tooraine?

Tooraine taastuvust defineeritakse selle bioloogilise allika süsinikusisalduse järgi. Kui see on vähemalt 50%, loetakse toore taastuvaks. 

Taastuvat tooret peetakse bioloogiliseks.

Mis on rohelise keemia tooraine?

Kui koostisainet töödeldakse vastavalt 12-le rohelise keemia põhimõttele, mida saab kokku võtta nii:

- taastuv päritolu (bioloogilise allika vähemalt 50% süsinikusisaldus)

- toodetud keskkonnasõbralikult, järgides nõudeid ja protsesse, mis väärtustavad inimesi ja looduskaitset

- väikese keskkonnamõjuga (ilma bioakumulatsioonita, hästi biolagunev ja väikese veekasutusega)

Mis on vastutustundlikult hangitud tooraine?

Koostisaine loetakse vastutustundlikult hangituks, kui see vastab järgmistele kriteeriumitele: päritolu on teada, tarneahelas austatakse olulisi väärtusi (näiteks inimõigusi), tõestatud on kolmanda osapoole kogukonda väärtustav tegevus ja mõju. 

Aura Botanica toodetes kasutatavad argaania- ja kookosõlid, näiteks, on vastutustundlikul viisil hangitud toore.  See on osa L‘Oreali 2010. aastal algatatud toormehanke solidaarsusprogrammist.  

 

Milline on Aura Botanica pakend? Kas see on toodetud ümbertöödeldud materjalidest?

Bain Micellaire‘i 250 ja 80 ml pudelid on 100% ümbertöödeldud plastist – see on esimene selliste näitajatega Kérastase‘i šampoon. 

 

Concentré Essentieli ja Essence d‘Éclat‘ pakendites kasutatud papp on FSC sertifikaadiga. FSC (metsamajandamise nõukogu) sertifikaat tõendab, et tooraine tuleb teatud sotsiaalseid, majanduslikke ja keskkonnanõudeid täitvatest metsamajanditest. 

Miks mõned Aura Botanica tootepakendid ei ole ümbertöödeldud materjalidest?

Pakendites kasutatavate materjalide toorainet ei ole piisavas koguses saada. Oleme esitanud oma tarnijatele väljakutse, nõudes rohkem taaskasutatavast materjalist pakendeid, mida saaksime lähitulevikus kasutada ka teiste toodete jaoks. 

SILIKOONID

Milliseid silikoone juuksehoolduses kasutatakse?

Silikoonid (metikooni või siloksaaniga koostisained) on kunstlikud polümeerid. Silikoonide kaks peamist tüüpi on:

- Dimetikoonid

AMODIMETIKOON ehk aminosilikoon haakub juuste külge ja aitab taastada kahjustatud juuste osi (aminoosakesed on positiivse laenguga ja paar tõmbab teisi ligi). Samas ei lase see tekkida juuksepusadel ja on suurepärane palsam. 

DIMETIKOONID annavad juustele läiget, muutes need pehmeks ja siledaks. Neil on suurepärased valgustpeegeldavad omadused ja need vähendavad ka staatilise elektri teket juustes. 

- Siloksaane kasutatakse laialdaselt mitmes tööstusharus (olmekeemias, meditsiinis, kosmeetikas ja mujal). Sellesse gruppi kuuluvad sellised haihtuvad tsüklosiloksaanid nagu tsüklotetrasiloksaan (D4), tsüklopentasiloksaan (D5) ja tsükloheksasiloksaan (D6). Neil ainetel on unikaalsed füüsikalised ja keemilised omadused (lõhnatud ja värvitud), mis võimaldavad täita paljusid kosmeetilisi nõudeid (siidine, kuid mitte rasvane tunne, lihtne kasutamine nii nahal kui juustel, tooted ei kuiva kokku). Siloksaanid D4, D5 ja D6 on laialt kasutusel ka kosmeetikatööstuses (nahahoolduses, dekoratiivkosmeetikas, juuksehoolduses). Samas on siloksaanidel D4 ja D5 ebasoodne mõju vee ökosüsteemidele, sellepärast ei kasuta L‘Oreal enam D4 ja on piiranud ka D5 kasutamist, lisades seda vaid loputamist mittevajavatesse toodetesse. 

Veel silikoonidest:

http://loreal-dam-front-resources-corp-encdn.brainsonic.com/ressources/afile/120172-b4204-resource-position-siloxanes.html

Millist rolli etendavad silikoonid juuksehooldustoodetes?

Silikoone kasutatakse, sest need muudavad juuksed siidiseks, läikivaks ja siledaks. Šampoonides lisab silikoon juustele sära ja siidist pehmust, muutmata neid raskeks. 

 

Silikoonid on hüdrofoobsed ja moodustavad juuksekarva ümber õhukese kihi, mis kaitseb seda niiskuse eest. Samuti on silikoonid väga heaks palsamiks. 

 

Üks peamisi silikoonide laialdase kasutamise põhjuseid on aga see, et need ei mõjuta teisi koostisaineid (neid on näiteks väga mugav kombineerida teiste hooldavate või pindaktiivsete ainetega) ja juuksekiudu ega valke (näiteks keratiini). Samas ei takista silikoonid teisi juuksehooldusprotseduure (juuste värvimist, keemilisi lokke, soengu tegemist jne), vaid kaitsevad juukseid ja parandavad nende seisukorda, muutes juuksed pehmeks, hästi seatavaks ja toidetuks. 

Miks on mõned tooted silikoonideta?

Mõned kliendid eelistavad emotsionaalsetel põhjustel silikoonideta tooteid, sest need mõjuvad teisiti. Šampoonid puhastavad õrnemalt, palsamid on loomulikumad ja juuksed jäävad kergemad.

 

Nii eelistavad ka juuksurid ja juuksevärvieksperdid kasutada enne lihtsamaid värvi- või hooldusprotsesse silikoonideta tooteid, et saavutada võimalikult katmata juuksekiud. 

 

Sellepärast tõi Kérastase turule uue, silikoonideta tootesarja Aura Botanica, et avardada kasutajate võimalusi. 

Kas on olemas halvad ja head silikoonid? Või sellised, millest peaks hoiduma ja need, mis on juustele head? 

Silikoonid, mida kasutatakse Kérastase‘i toodetes on kasutajatele täiesti ohutud ning need vastavad kosmeetilistelt omadustelt igati klientide ootustele. 

Miks on silikoonidel nii halb kuulsus?

Inimesed arvavad, et silikoon koguneb juustesse. Seda ei ole tõestatud, sest hästi valitud koostisega tooteid kasutadest ei jää juustesse silikooni. 

Kas olete veendunud, et silikoonid ei ohusta mingilgi määral tervist? 

Tooraine ja koostise ohutus on kõigi meie toodete alus. Kérastase kasutab turvaliselt silikooni oma juuksehooldustoodetes juba aastakümneid. Enne kui tooraine arvatakse toote koostisesse, läbib see mitmeid ohutusteste. Pakume ohutuid, tõhusaid ja kvaliteetseid tooteid, mis on ise enda tõestuseks. 

Lisainfot:

http://www.loreal.com/sustainability/l'or%C3%A9al-answers/product---ingredient-safety

Kas silikoonid mõjutavad peanahka, põhjustavad juuste väljalangemist ja õhenemist? 

Mõned inimesed on tunnistanud sellist kogemust, kuid need väited ei ole teaduslikult tõendatud. 

Kas silikoonid mõjutavad ümbritsevat keskkonda? 

Silikoonid on kasutajatele ohutud, kuid need ei lagune looduses kuigi hästi. 

Meie laborid töötavad välja uut tüüpi silikoone, mida saaks kasutada vähemal määral ja mis oleksid parema biolagunevusega. Samuti otsitakse alternatiive, mis oleksid silikoonile sarnaste omadustega, kuid keskkonnasõbralikumad. 

SULFAADID

Mis on sulfaadid?

Sulfaadid (ammooniumlaurüülsulfaat, naatriumlaureetsulfaat, naatriumlaurüülsulfaat) on pindaktiivsed ained, mis vähendavad ainete omavahelist hõõrdumist (näiteks vedelike omavahelist või vedelike ja tahkete ainete vahel), soodustades emulgeerimist, vahutamist ja/või märgumist. Sulfaadid on tõhusad pesuained kosmeetikatoodetes, eriti šampoonides ja puhastavates toodetes. 

Millist rolli etendavad sulfaadid juuksehooldustoodetes?

Sulfaadid on pesuained, mis tagavad šampoonidele tõhusad puhastavad omadused.

 

Samuti moodustavad need rikkalikult vahtu, mis soodustab toote kasutamist ja välja loputamist. 

Millal hakati juuksehoolduses sulfaate kasutama? 

1934. aastal esitles L‘Oreal revolutsioonilist juuksehooldustoodet – esmakordselt oli laiatarbeturul saadaval seebivaba šampoon. 

Seep muudab juuksed kuivaks, tuhmiks ja takuseks. Šampoon, mille koostises kasutati rasvhapetest koosnevaid sulfaate, oli algselt vees lahustuv pulber. 40-ndatel aastatel muudeti koostist ja turule paisati valmis kreemjas toode. 

 

Kérastase kasutab oma puhastavates juuksehooldustoodetes sulfaate, et luua tasakaalustatud, kosmeetilistele vajadustele vastavaid tooteid, mis täidaksid klientide ootusi. 

Kas on olemas häid ja halbu sulfaate? Või sellised, millest peaks hoiduma ja need, mis on juustele head? 

Sulfaadid, mida kasutatakse Kérastase‘i toodetes, on kasutajatele täiesti ohutud ning need vastavad kosmeetilistelt omadustelt igati klientide ootustele. 

Miks on sulfaatidel nii halb kuulsus?

Mõned inimesed viitavad sulfaaditalumatusele. Sulfaadid, nagu ka kõik teised meie toorained, on hoolikalt valitud ning vastavad kõigile nõuetele, et pakkuda vaid parimaid tooteid.

Sulfaate kasutatakse naha- ja juuksehooldustoodetes laialdaselt juba aastaid. Neil on pikk kasutuskogemus ja lugematute kliiniliste testidega kontrollitud toime, mis tõendab ohutust ja head taluvust. 

Kas tõesti on sulfaadivabad koostised juustele õrnema toimega? Kui nii, siis miks? 

Kõik meie koostised, sõltumata sellest, kas need sisaldavad või ei sisalda sulfaate, austavad mistahes juuksetüübi terviklikkust. 

Kas olete veendunud, et sulfaadid ei ohusta mingilgi määral tervist?

Tooraine ja koostise ohutus on kõigi meie toodete alus. Kérastase kasutab turvaliselt sulfaate oma juuksehooldustoodetes juba aastakümneid. Enne kui tooraine arvatakse toote koostisesse, läbib see mitmeid ohutusteste. Pakume ohutuid, tõhusaid ja kvaliteetseid tooteid, mis on ise enda tõestuseks. 

Lisainfot:

http://www.loreal.com/sustainability/l'or%C3%A9al-answers/product---ingredient-safety

Milline on nende mõju juuksevärvile?

Väidetakse, et sulfaadid mõjuvad juuksevärvile halvasti, kuid need väited ei ole teaduslikult tõendatud. 

Miks on mõned tooted sulfaadivabad?

Sulfaadivabad tooted on teistsuguse toimega. Sulfaate sisaldavad tooted vahutavad kergemini ja rikkalikumalt. 

Miks on Aura Botanica sarja šampoon sulfaadivaba?

Aura Botanica šampoon sisaldab kolme täiendavad pindaktiivset ainet:

- kookose betaiini,

- kookose glükosaati,

- naatriumlaurüülsarkosinaati.

Need valiti koostisesse loodusliku päritolu ja hea biolagunevuse pärast (saadud peamiselt kookospähklitest) ning nende kooslus puhastab juukseid kerge vahuga tõhusalt, kuid õrnalt, muutes juuksed tervelt säravaks. 

Kas sulfaadid mõjutavad ümbritsevat keskkonda? 

Sulfaadid mõjutavad teatud määral keskkonda. Meie laborid töötavad pidevalt uute, keskkonna jaoks säästvamate pindaktiivsete ainete kallal. 

SÄILITUSAINED JA PARABEENID

Mis on säilitusained? Mis eesmärgil neid kasutatakse?

Säilitusained on looduslikud või sünteetilised ained, mille peamine ülesanne on takistada füüsikaliste ja keemiliste omaduste muutusi ning mikroorganismide (bakterite, pärmseene ja teiste seente) levikut kosmeetikatoodetes. Suur osa säilitusainetest on kunstlikult loodud, erinevatesse keemilistesse rühmadesse kuuluvad ained (halogeenid, aldehüüdid, parabeenid, glükooleetrid, orgaanilised happed). Säilitusained kasutatakse laialdaselt toiduainetes ja ravimites, et vältida mikroorganismide levikut. Need on paljude toodete (piimad, kreemid jne) ohutuse tagamise huvides asendamatud, sest mikroorganismid võivad paljuneda nii tootmise ajal (siginedes õhust, veest või pakkematerjalist) kui ka toote korduval kasutamisel. Kosmeetikatoodete kasutusaeg on pikk (avamisjärgselt 6–24 kuud) ja erinevalt toidukaupadest hoitakse neid toatemperatuuril. Mikroorganismide eest piisavalt kaitsmate kosmeetikatooted võivad olla ohtlikud tervisele. 

LÄHEM INFO: 

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120173-6ce1f-resource-position-preservatives.html

Milliseid säilitusaineid on kasutatud Aura Botanica toodetes? Miks valiti just need?

Aura Botanica toodetes on kaks säilitusainet – salitsüülhape ja naatriumbensoaat. Neid on piisavalt uuritud, et tagada mikrobioloogiline kaitse kogu toote elutsükli jooksul. 

Kui salitsüülhape ja naatriumbensoaat on ainult Bain Micellaire‘i ja Essence d‘Éclat‘ koostises, kas see tähendab, et Soin Fondamental ja Concentré Essentiel on mikrobioloogilste protsesside ees kaitsetud? 

Soin Fondamentali ja Concentré Essentieli koostised ei vaja täiendavaid säilitusaineid tagamaks nende ohutust terveks toote elutsükliks. 

Millised on ohud?

Vaatama säilitusainete olulisusele toodete ohutuse tagamisel, kiputakse neile sageli etteheiteid tegema. 

Säilitusaineid süüdistatakse allergia tekkes, erinevate vähivormide arengus ja hormonaalsetes häiretes. 

 

Säilitusainete sisaldus kosmeetikatoodetes on selgelt piiritletud mitmete rahvusvaheliste määrustega ja seda kontrollitakse väga rangelt. Et veenduda lubatud sisalduse ohtutuses tervisele, kontrollitakse seda mitmete teaduslike uuringutega. 

Miks on L‘Oreali tooted ohutud?

Meie kasutame säilitusaineid väga piiratult ja vaid nendes tooterühmades, kus teistsugune mikrobioloogiline kaitse ei ole võimalik. Säilitusained ja nende määr on hoolikalt valitud uuringute tulemusena, et kindlustada piisav ohutus ja kaitse. Järgime rangelt rahvusvahelisi nõudeid ja meie tooted on kasutajatel täiesti ohutud. 

 

Et tagada oma toodetele mikrobioloogiline kaitse, järgime innovaatilist strateegiat. See koosneb: 1) uute, veatult ohutute säilitusainete loomisest; 2) uute, mikrobioloogilistele protsessidele resistentsete pakendite ja koostiste väljatöötamisest. 

 

Mis on parabeenid?

Parabeenid on laialt levinud säilitusained, mis kaitsevad toiduaineid, ravimeid ja kosmeetikatooteid mikroorganismide (bakterite ja seente) leviku eest. Kosmeetikatoodetes kasutatavad parabeenid on sünteetilised, kuid parabeene esineb ka looduses, näiteks punastes viljades, vanillis, porgandites, erinevates taimset päritolu toodetes, juustudes, mesindussaadustes (taruvaigus, mesilaspiimas), ja inimkehas. 

LÄHEM INFO: 

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

Miks on parabeenid kosmeetikatoodetes vajalikud? 

Paljudes toodetes tagavad parabeenid tõhusa kaitse bakterite ja seente vastu, säilitades stabiilsuse ja koostisainete sünergilise toime ka teiste säilitusainetega. 

 

Enimkasutatud parabeenid on etüül- ja metüülparabeenid, mida tihti kasutatakse kombineerituna. Harva kasutatakse butüül- ja propüülparabeeni. 

Millised on ohud?

Parabeenide kasutamine kosmeetikas on aastaid tekitanud vastuolusid. Tänu parabeenide võimele sidestuda östrogeeni retseptoritega, süüdistatakse säilitusaineid östrogeenitasemest sõltuvate vähivormide, eelkõige rinnavähi põhjustamises. Ometi on parabeenide suhestumine östrogeeni retseptoritega miljon korda väiksem inimese enda toodetud östrogeeni (estradiool 17ß) omast. Siiani ei ole suudetud mõju inimese tervisele tõestada. 

Kas Aura Botanica tooted sisaldavad parabeene? Miks? 

Aura Botanica toodetes ei ole parabeene, sest leidsime koostisega sobivad alternatiivsed võimalused, mis ei mõjuta kuidagi toote kvaliteeti. 

Lisainfot parabeenide kohta: http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

Kas teistes Kérastase‘i toodetes on parabeene? Miks?

Mõnedes Kérastase‘i toodetes kasutatakse parabeene. Parabeene kasutatakse mõnedes meie kosmeetikatoodetes juba aastakümneid, kuid ainult siis, kui see on ainus viis tagada mikrobioloogiline kaitse. 

Lisainfot: http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

 

Miks on parabeene sisaldavad L‘Oreali tooted ohutud?

Rahvusvaheliste terviseorganisatsioonide teaduseksperdid vaatasid hiljuti läbi kõigi nelja kosmeetikatööstuses kasutatava parabeenirühma (etüül-, metüül-, propüül- ja butüülparabeenid) toksikoloogilised andmed ning kinnitasid, et nende lubatud määrades kasutamine ei ole inimeste tervisele ohtlik. Kui asi puudutab toodete kvaliteeti või ohutust, ei lähe me kunagi kompromissile. Mikrobioloogiline kaitse on osa kvaliteedi ja ohutuse tagamisest. Tooted sisaldavad peamiselt etüül- ja metüülparabeene, mis on olemuselt eriti ohutud. Parabeenide sisaldus on väga rangelt piiritletud, et mõjutada mikrobioloogilisi protsesse, mitte inimeste tervist. Parabeene kasutatakse kooskõlas rangete rahvusvaheliste õigusnormidega. Samas töötame ka uuendusliku strateegia kallal, mis näeb ette uute, vähem säilitusaineid, sh parabeene, nõudvate pakendite ja tootekoostiste kasutuselevõttu. 

LÕHNAAINED

Mis on lõhnaained?

Lõhnaained on parfüümide, lõhnavee ja teiste toodete koostisesse lisatud ainete segud, mis annavad toodetele nende aroomi. Neid kasutatakse olmekeemias ja kosmeetikas. 

Lõhnaaineid kasutati ja nendega kaubeldi juba antiikajal, ning nende tähtsus inimeste omavahelistes suhetes heaolu edendajana on hästi teada. Lõhnaained annavad kosmeetikatoodetele nende aroomi ja pakuvad naudingut inimeste meeltele. Lõhnaaineid on väga erinevaid, on nii looduslikku päritolu (roos, jasmiin, lavendel, apelsin, bergamott) kui ka sünteetilisi lõhnu. 

LÄHEM INFO:  

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120179-f1703-resource-position-fragrance-ingredients.html

Miks on koostisainete nimekirjas märge „lõhnaained“, mitte aga konkreetsete ainete nimetused? 

Lõhnakoosluste loomine on unikaalne protsess ja tihti armastatud toodete tuntuse võtmeks. Ainulaadsuse huvides ei avaldata ka täpseid retsepte. Et säilitada konfidentsiaalsust ja hoida tööstussaladusi, jäetakse lõhnaainete täpseid andmed, v.a. allergeenid, avalikustamata. 

Kas Aura Botanica koostises olevad lõhnaained on looduslikud?

Aura Botanica koostises olevad lõhnaained on ökoloogiliselt puhtad ja hästi biolagunevad. Väiksema biolagunevuse astmega naturaalseid lõhnaaineid kasutades ei saavutaks me samu tulemusi. 

Kas Aura Botanica lõhnal on ka aroomiteraapilised omadused?

Aura Botanica lõhna aluseks on erinevad eeterlikud õlid, millel on aroomiteraapilised omadused. Neil on ergutavaid ja virgutavaid omadusi, mis loovad heaolu nii kehale kui ka vaimule.

Millised on ohud?

Dermatoloogiliselt võivad lõhnaained mõnel inimesel esile kutsuda allergilisi reaktsioone. 2003. aasta Euroopa Liidu kosmeetikatoodete määruse kohaselt tuleb ühtse nimetuse „lõhnaained“ asemel ära märkida eraldiseisvad ained. Seega tuleb toote markeeringus näidata 26 enim allergiat esile kutsuvat ainet, kui nende sisaldus on teatud määrast kõrgem (0,01% väljaloputatavatel toodetel, 0,001% loputamist mittevajavatel toodetel). Kui kasutaja on paremini informeeritud, suudab ta toodet mõistlikumalt tarbida. Euroopa tarbijate ohutuse teaduslik komitee vaatas hiljuti läbi allergiat tekitavad lõhnaained ning tegi ettepaneku olemasoleva 26 äramärkimist vajavast ainest koosneva nimekirja täiendamiseks. Euroopa Komisjon teeb tihedalt koostööd tööstusharu esindajate ja asjatundjatega, et töötada välja uued optimaalsed tootemarkeeringu nõuded. 

Miks on L‘Oreali tooted ohutud?

Meie teadusuuringute meeskonnas on lõhnaainete ohutusele spetsialiseerunud asjatundjad. Meie toodete koostises olevad aroomiained vastavad IFRA (rahvusvaheline lõhnaainetootjate organisatsioon, mis esitab tooraine tarnijatele ohutusnõuded) standarditele. Samuti peavad koostisained vastama rangetele ettevõttesisestele nõuetele, mis tagavad toodete täieliku ohutuse. Pärast nõuetelevastavuse kontrolli viiakse lõhnaaineid sisaldavate toodetega läbi ka kliinilisi teste, et lõplikult veenduda nende ohutuses. L‘Oreali ja toorainete tarnijate poolt läbiviidavad topelthindamised tagavad toodete täieliku ohutuse. 

ALLERGEENID

Mis on allergeenid?

Allergeenid on ained, mis on organismile võõrad ja võivad teatud juhtudel kokkupuutes esile kutsuda immuunsüsteemi ootamatu vastureaktsiooni, mida tuntakse kui allergiat.  Allergeene esineb meid ümbritsevad keskkonnas ja meie toidus. Näiteks võivad õietolmuosakesed ja tolmulestad vallandada astmahoo; pähklid, krevetid ja maasikad võivad põhjustada tõsise allergilise reaktsiooni. Lõpuks võivad allergilisi reaktsioone põhjustada ka sünteetilised koostisosad, näiteks erinevate ravimite, värvi- ja lõhnaainete korral. 

 

Allergiaid on mitut tüüpi. Enimtuntud on peamiselt toiduainete poolt põhjustatud, tihti väga rasked, kohese reaktsiooniga allergiad, ja hilisema tunnuste avaldumisega nahaallergiad, nagu punetus või lööve, mis võivad olla ägedamad või leebemad. 

LÄHEM INFO: 

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120187-54405-resource-position-allergens.html

Millised on allergiariskid kosmeetikatoodete puhul?

Kosmeetikatooted võivad teatud juhtudel põhjustada allergiat, tihti just kokkupuutel. Reaktsioon sõltub konkreetsete koostisainete, näiteks värvi-, säilitus- või lõhnaainete (viidates andmetele) kohalolust. Allergilisi nähte esineb siiski harva ja need on tavaliselt seotud toote kasutamise kohaga, ning kõrvaldatavad kasutamise katkestamisega. Allergiliste reaktsioonide korral võib olla vajalik konsulteerida nahaarstiga ja vajadusel ravida. 

Miks on L‘Oreali tooted ohutud?

Meie poolt kasutatavad koostisained on hoolikalt kontrollitud, et selgitada välja, kas need võivad põhjustada allergiat. Kosmeetikatoodete hindamisel on ohutus meie esmane prioriteet. Veendume, et kui toodet kasutada õigesti, ei põhjusta see allergilisi reaktsioone.  Lõpuks tagame kliiniliste testide õnnestumisega toote täieliku ohutuse. Hoolikas lähenemine kehtib kõigile meie poolt väljatöötatud toodetele. 

Kui on teada, et mõned spetsiifilised tooted võivad põhjustada allergiat ning seda ei ole olemasolevate teaduslike või tehniliste võimalustega täielikult ära hoida, teavitame kasutajaid allergiaohust tootemarkeeringul, ja soovitame testimisviise allergiaohu kindlaksmääramiseks. Näiteks juuksevärvide puhul soovitame teha 48 tundi enne juuste värvimist allergiatesti (vaata juuksevärve). Märkimist väärib asjaolu, et olime esimesed, kes rakendas seda tüüpi testimise. 

 

Neil, kellel esineb teatud ainetele allergiat, soovitame lugeda kõigi kosmeetikatoodete markeeringut, veendumaks, et need ei sisalda soovimatut reaktsiooni põhjustavaid aineid.

GLUTEEN

Mis on gluteen? Kas L‘Oreal kasutab gluteeni?

Gluteen on tavaliselt teravilja – nisu, odra, rukki või kaera – terades esinev kompleksvalk. Gluteeni esineb paljudes teravilja sisaldavates toiduainetes. Seda kasutatakse heade siduvate omaduste poolest eriti just küpsetistes. 

 

Meie oma toodetesse gluteeni koostisosana ei lisa. Vaatamata meie kõrgetele nõudmistele võib toodete tooraines esineda vähesel määral gluteeni.

LÄHEM INFO:  

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120178-f35c9-resource-position-gluten.html

Millised on ohud?

Gluteenitalumatus ehk tsöliaakia on küllaltki levinud. See on seedetrakti haigus, mis kahjustab peensoolt, takistades toitainete imendumist ja põhjustades organismile tõsist vajalike toitainete puudust. Haigust süvendab nisu, otra, rukist ja kaera sisaldavate toitude tarbimine. Ravi tähendab eluaegset gluteenivaba dieedi järgimist. 

Miks on L‘Oreali tooted ohutud?

Oleme teinud valiku mitte kasutada gluteeni oma toodete koostises. Gluteeni võib toodete tooraines esineda vaid väga vähesel määral. Kokkupuude nii väheste gluteeniosakestega ei kujuta endast mingit terviseriski ka gluteenitalumatusega inimestele. Ka toote, milles võib vähesel määral esineda gluteeni, kogemata seespidine tarvitamine, näiteks huulepulga puhul, ei põhjusta soovimatut reaktsiooni, kuna osakeste kogus on selleks liiga väike. 

 

Tsöliaakiat põdevad inimesed ei soovi kasutada tooteid, mille koostises on talumatust põhjustavad teraviljad. Enne kosmeetikatoote valimist saab teraviljade sisaldust kontrollida, otsides ladinakeelseid nimetusi koostisainete nimistust (nisu: Triticum vulgare; oder: Hordeum distichon; kaer: Avena sativa; rukis: Secale cereale).    

Kas te ei leidnud vastust?

Lehe algusesse